'33 Şehit Kayıp Değil. Herkes Gidecek...'

TRT'ye katılan yazar Hayati İnanç'ın, 33 şehidimizle ilgili "Kaybımız varmış gibi konuşuyorlar. Bunlar güzel sözler değil. Ne kaybı yahu? Kayıp falan yok. Yer değiştirdiler. Nasıl olsa herkes gidecek" sözleri büyük tepki topladı.

28 Şubat 2020 - 16:05 - Güncelleme: 28 Şubat 2020 - 19:49
Yazar Hayati İnanç, TRT 1'de yayınlanan İyi Fikir programına konuk oldu. İdlib'de 33 askerimizin şehit olmasıyla ilgili konuşan İnanç'ın sözleri büyük tepki topladı. Hayatını kaybeden Mehmetçiklerimiz için 'Kayıp falan yok' diyen İnanç, şu ifadeleri kullandı: "Bitmiş gibi, kaybımız varmış gibi konuşuyorlar. Bunlar güzel sözler değil. Ne kaybı yahu? Kayıp falan yok. Yer değiştirdiler. Dünyadan kabir hayatına geçtiler. Nasıl olsa herkes gidecek. Şehit olmayı istemek lazım."


YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Haydar kocatürk
  1 yıl önce
  Bir şehit annesinin sözü helva sizin ocağınızda kavrulmadığı sürece hep tatlı gelir
 • erkan can
  1 yıl önce
  Eğer şehitlik o kadar kutsal sa sizin çocuklarınız şehit olsun öyleyse neden fakirin ölüyor fakirin çocuğu askerlik yaparken sizin çocuklarınız çürük ve bedelli yapıyor
 • Ömer L. Turhanoğlu
  1 yıl önce
  Şeref yoksunu
 • mustafa şamil
  1 yıl önce
  yorumlarınız düşünceden yoksun olunca böyle küfür içinde çırpınırsınız. Hayati inanç bey'in evvela ne anlamda ne demek istediğini iyice bir anlayın. öfekemiz acımız büyük fakat sağduyulu ve duyarlı hareket etmeliyiz.